Obec Chorušice

Výsadba stromů 28.10.2023 Chorušice - Zahájí

Výsadby alejí v Chorušicích a Zahájí

O státní svátek v sobotu 28.října 2023 jsme si každý z nás mohl vybrat z překrásných akcí pořádaných mnoha institucemi i spolky v okolí a Praze, v Chorušicích na základě návrhu Lukáše Flíčka přišli místní a velká parta geocachingu pod vedením Pavla Kuzebaucha z Řepína sázet stromky k silnici III. tř. Chorušice – Zahájí. Podařilo se nám po dohodě s krajskou správou a údržbou silnic Stč. kraje doplnit alej ovocnými stromky do konečné podoby a pokračovat dále za obcí Zahájí k Měl. Vtelnu. Metodickou pomocí v počátku brigády přispěl Jirka Říha z Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí, během 3 hodin se povedlo vysadit 50 ks jabloní, slivoní, hrušní a jeřabin.

I když slýcháme, že tyto pozemky nejsou obce, že cestáři namísto sečení příkopů raději leží v traktoru – tak proč tuto práci dělat….atd., je to přece jen krajina kolem našich domovů a každý kdo přišel může být hrdý na svou práci a věřím, že za pár let až stromy pokvetou udělají radost úplně všem.

Děkujeme účastníkům za odvedenou práci a Lukášovi i za přípravu občerstvení !

M Bauer

Datum vložení: 23. 11. 2023 19:12
Datum poslední aktualizace: 23. 11. 2023 19:16
Autor: František Franc